1919’DAN 2019’A

23 ŞUBAT – 16 MART 2019

Renkler Seramik Grubu 2015 yılında ilk sergisini gerçekleştirmiştir, bugüne kadar büyüyerek bir seramik sanatı etkinliği olarak süregelmektedir. Bir araya gelen akademik ve serbest çalışan seramik sanatçıları belirledikleri ortak temayı özgün yorumlarıyla, yılda iki kez farklı şehirlerde sergileyerek izleyicilerle buluşturmaktadır.

Renkler Seramik Grubu, içinde bulunduğu çağın ve coğrafyanın sanatçılarına ortak hareket noktası bulmuş, kavram ve düşüncenin seramik ifadesi için yeni bir alan açmıştır. Seramik sanatı adına yapılan bu özverili birlikteliğin çalışmaları Türkiye’de ilk kez rutin olarak devam eden bir etkinliği oluşturmaktadır. Gruba katılan sanatçı sayısının her geçen gün yükselmesi ve temalı çalışmalar yapılıyor olması da kurulan sergilerin tinsel-düşünsel etkisini ve sanatçılar arasındaki titreşimi de çok boyutlu olarak arttırmıştır. Her yeni serginin dinamik yapılanması hem izleyenler hem sanatçıları için sergi salonunun duvarlarını aşan ve yaşamı genişleten yeni bir enerjiyi oluşturmaktadır.

Akademililer Sanat Merkezi’nde 23 Şubat’ta sanatseverlerle buluşacak olan serginin, Atatürk’ün Samsun’a çıkışının yüzüncü yılı olması nedeniyle “1919’dan 2019’a” temasını taşımaktadır. Yirmi beş seramik sanatçısının eserlerinin yer alacağı sergi 16 Mart 2019 tarihine kadar izlenebilir.

Sergide eserleri sergilenen sanatçılar; Ayşe Canbolat, Berrin Kayman, Betül Karakaya, Burcu Öztürk Karabey, Canan Gürel Ak, Ece Kanışkan, Fatih Karagül, Füsun Çövenoğlu, Hakan Ergun, Hale Figen, Halil İbrahim Çakır, Hasan Şahbaz, Hülya Sözer, İ. Vefa İrdelp, Kadir Ertürk, Kamuran Ak, Leyla Kubat, Meliha Çoşkun, Özlem Sarnıç, Pınar Genç, Sadettin Aygün, Senanur Gündoğdu Dodevski, Serap Ünal, Soner Genç, Ziya Yekta Özkan.


Açılış:  23 Şubat 2019, Saat 18:00

Akademililer Sanat Merkezi
Balo Sok. No:37 Beyoğlu/İstanbul
Tel: (0212) 245 02 29   www.akademililer.com
galeri@akademililer.comBarkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.