1919’DAN 2019’A

23 ŞUBAT – 16 MART 2019

Renkler Seramik Grubu 2015 yılında ilk sergisini gerçekleştirmiştir, bugüne kadar büyüyerek bir seramik sanatı etkinliği olarak süregelmektedir. Bir araya gelen akademik ve serbest çalışan seramik sanatçıları belirledikleri ortak temayı özgün yorumlarıyla, yılda iki kez farklı şehirlerde sergileyerek izleyicilerle buluşturmaktadır.

Renkler Seramik Grubu, içinde bulunduğu çağın ve coğrafyanın sanatçılarına ortak hareket noktası bulmuş, kavram ve düşüncenin seramik ifadesi için yeni bir alan açmıştır. Seramik sanatı adına yapılan bu özverili birlikteliğin çalışmaları Türkiye’de ilk kez rutin olarak devam eden bir etkinliği oluşturmaktadır. Gruba katılan sanatçı sayısının her geçen gün yükselmesi ve temalı çalışmalar yapılıyor olması da kurulan sergilerin tinsel-düşünsel etkisini ve sanatçılar arasındaki titreşimi de çok boyutlu olarak arttırmıştır. Her yeni serginin dinamik yapılanması hem izleyenler hem sanatçıları için sergi salonunun duvarlarını aşan ve yaşamı genişleten yeni bir enerjiyi oluşturmaktadır.

Akademililer Sanat Merkezi’nde 23 Şubat’ta sanatseverlerle buluşacak olan serginin, Atatürk’ün Samsun’a çıkışının yüzüncü yılı olması nedeniyle “1919’dan 2019’a” temasını taşımaktadır. Yirmi beş seramik sanatçısının eserlerinin yer alacağı sergi 16 Mart 2019 tarihine kadar izlenebilir.

Sergide eserleri sergilenen sanatçılar; Ayşe Canbolat, Berrin Kayman, Betül Karakaya, Burcu Öztürk Karabey, Canan Gürel Ak, Ece Kanışkan, Fatih Karagül, Füsun Çövenoğlu, Hakan Ergun, Hale Figen, Halil İbrahim Çakır, Hasan Şahbaz, Hülya Sözer, İ. Vefa İrdelp, Kadir Ertürk, Kamuran Ak, Leyla Kubat, Meliha Çoşkun, Özlem Sarnıç, Pınar Genç, Sadettin Aygün, Senanur Gündoğdu Dodevski, Serap Ünal, Soner Genç, Ziya Yekta Özkan.


Açılış:  23 Şubat 2019, Saat 18:00

Akademililer Sanat Merkezi
Balo Sok. No:37 Beyoğlu/İstanbul
Tel: (0212) 245 02 29   www.akademililer.com
galeri@akademililer.com