ALL FOR HEIDI

30 OCAK – 3 ŞUBAT 2018

Her Şey Heidi İçin

“…öncelik,acı çekmemize sebep olan durumu yaratıcı bir şekilde değiştirmekte yatmaktadır…” Durum ne kadar zor görünse de insanoğlu, türünün gerektirdiği empati kurma yetisiyle, bir başkası için çözüm aramaya başladığı anda varoluşuna anlam katma fırsatını aslında kendine vermiş olur ve bu en sade haliyle bir ömür boyu sürecek yolculuğa çıkışı temsil eder.

Şeyda Yamanlar Aydemir otuz yedi yaşında genç bir anne, bizlerin dostu ve okulumuzun da modeli. Onun hayatı geç teşhis edilen akciğer kanseri ile birden değişti, şimdi tedavi görmekte.En önemlisi; tedaviye olumlu yanıt verdiği bu süreçte sonsuz enerji ve motivasyonuyla bizlere ruhsal düzlemde modellik yapmaya devam ediyor. Serginin ortaya çıkışındaki nihai anlam da burada gizli.

“Nihai anlamda yaşam, sorunlara doğru çözümler bulmak ve her birey için kesintisiz olarak koyduğu görevleri yerine getirme sorumluluğunu üstlenmek anlamına gelir”

Victor E. Frankl

Karşılaştığımız basit problemlerde bile desteğe ihtiyaç duyduğumuzda yürüdüğümüz yolda yalnız olmadığımızı bilmek, adımlarımızı daha sağlam atmamızı sağlar. Serginin de amacı Şeyda atölyelere tekrar ayak basana dek “Ben ne yapacağım?” sorusunun yaratacağı endişeyi azaltabilmek, yükünü paylaşabilmektir. Akademi’de üreten ustalar, mezunlar, ve halen eğitimine devam etmekte olan öğrencileri bir araya getiren bu sergi birbirinden farklı pek çok disiplini ve izleme ve yorumlama fırsatı sunuyor. Gelişim sürecinden izler taşıyor. Duyarlı, sanatsever her insanın ilgisini çekeceğini umduğumuz açılış gününde birlikte olmak dileğiyle.

Sergide eserleri yer alacak sanatçılar: Ahmet Umur Deniz, Ali Can Zırhlıoğlu, Ali Elmacı, Arda Can Alakuş, Asya Nur Hasgül, Ayşe Nergis Şimşek, Aysun Şentürk, Ayşenur Şentürk, Badem Oklap, Begüm Mütevellioğlu, Berna Ay, Börte Bortaçina, Burak Dak, Burak Yurdakul, Büşra Yılmaz, Burak Gareth, Can Dikmen, Cansu Kahraman, Ceren İren, Ceyda Güler, Damla Çil, Daniela Budişteanu, Deniz Zor, Derya Ülker, Dilan Demirdağ, Dilara Sipahioğlu, Doğu Yıldız, Duygu Topçu, Ece Haskan, Ece Uztan, Elif Aktaş, Emir Aktunç, Eda Gemicioğlu, Elif Ayrancı, Emel Özyol, Emre Sönmez, Fatma Nur Gülener, Furkan Akhan, Hakan Başaran, Hakan Öktem, Helin Kurt, Hüseyin Yalçın, Hüsnü Koldaş, İlayda Aşık, İpek Arıkan, İsmail Mert Eker, İzlem Üçvet, Kağan Ezal, Kübra Kılıç, Linda Dekohen, Melda Yaramış, Merve Vural, Mihrişah Bulut, Mustafa Orkun Mütevellioğlu, Naz Tansel, Nilay Sayrav, Ömer Yüksek, Onur Can Duman, Ramazan Budak, Sena Gökçeoğlu, Serap Gülerçin Karluk, Sami Berk Tokaç, Sema Balaban, Tansu Köse, Uğurcan Çetiner, Umut Erkin Güngör, Zeynep Bingöl Çiftçi, Zeynep Erol, Zeynep Kayserilioğlu, Yağmur Şenyiğit, Yaren Yavuz, Yiğit Özboran

 


Sergi:  30 Ocak – 3 Şubat 2017

Akademililer Sanat Merkezi
Balo Sok. No:37 Beyoğlu/İstanbul
Tel: (0212) 245 02 29   www.akademililer.com
galeri@akademililer.com