ALTER EGO

MUSTAFA KARASU – ŞERİF KARASU // 8 NİSAN – 8 MAYIS 2011

Mustafa Karasu ve Şerif Karasu’nun ‘Alter Ego’ isimli Resim Sergisi 8 Nisan 2011’de Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde açılıyor. Küratörlüğü Billur Tansel tarafından yapılan sergide, 1986 yılında İstanbul’da doğan ikiz kardeşlerin farklı çalışmaları yer almaktadır. Hayata karşı korkuları, merakları ve endişeleri benzeyen Karasu kardeşlerin, ‘Öteki Ben’ anlamını taşıyan ‘Alter Ego’ isimli bu sergileri hem resimsel, hem düşünsel tavırlarındaki bir düaliteyi, hemde her iki sanatçının kendilerini anlamlandırma çabaları içerisinde, kendi kabuklarından sıyrılıp resmettikleri kişilerin egolarında bir arayışa yönlenmelerini konu alıyor.

Mustafa Karasu tual üzerine yağlıboya ile çalışırken, Şerif Karasu kağıt üzerine mürekkep ve kalem ile çalışmalar yapıyor. Düşünsel anlamdaki farklı bakışları ve yaklaşımları kullandıkları teknik ve malzemeler ile boyut kazanırken, bu farklılık aynı zamanda da bir bakıma bir bütünlük sunuyor izleyiciye.

Karasu Kardeşlerin sergisi 8 Nisan 2011 – 8 Mayıs 2011 tarihleri arasında Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezinde izlenebilir.

Küratör: Billur Tansel

Güncel Sergi