Ayşenur Köksal

ARKA PLANDA KALANLAR // 3 KASIM – 3 ARALIK 2016

Bizi Unutsanız
Bizi Unutsanız
Tuval üzerine yağlıboya
160×200 cm, 2016

Basın Bülteni

Ayşenur Köksal “Arka Planda Kalanlar” isimli sergisiyle Akademililer Sanat Merkezi’nde sanatseverlerin karşısına çıkıyor. 

Arka planda kalan insanların, görülmeyen ya da görülmek istenmeyen hikayelerini kendine ait bir figür anlayışıyla anlatan Ayşenur Köksal, eserleriyle hayatın anlamını sorgulamamıza yardım ediyor.

Denizhan Özer küratörlüğünde gerçekleşen sergide, sanatçı figüratif anlatımın klasik biçim ve üsluplarını kullanarak yeni bir görsel dil oluşturmaktadır. Kendisiyle ve yaşadığı zaman dilimiyle olan hesaplaşmasında, belleklerimizin kıyısında köşesinde kalmış yaşanmışlıkların ve düşünceye bağlı kurguların izleriyle hayatı sorguluyor. İzleyiciyi bilinçli olarak içinde bulunduğu zaman ve mekandan koparıp resmin karşısında kendisiyle yalnız bırakan sanatçı, onların kendi geçmiş ve geleceğine karşı duyacağı rahatsızlığı da bir göstergeye dönüştürerek resimlerini bir ifade aracı olarak kullanmaktadır.

Hayatın akışı içinde bazen var, bazen de yok olan insanların sessiz çığlıklarına tanıklık eden sergi 3 Kasım – 3 Aralık 2016 tarihleri arasında Akademililer Sanat Merkezi’nde 11:00 – 19:00 saatleri arasında görülebilir.

Açılış:  3 Kasım 2016, Saat 18:00

 

Akademililer Sanat Merkezi

Balo Sok. No:37 Beyoğlu/İstanbul
Tel: (0212) 245 02 29   www.akademililer.com
galeri@akademililer.com