GELECEK AKADEMİ’NİN SEYİR DEFTERİ

20 MAYIS – 13 NİSAN 2009

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin Resim Bölümü öğretim görevlilerinin katılımı ile gerçekleşecek olan “Gelecek Akademi’nin Seyir  Defteri” isimli karma resim sergisi 20 Mayıs Çarşamba günü Akademililer Sanat Merkezi’nde açılıyor.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümü öğretim görevlileri, “Geleceğin Akademi’si” olarak herbiri kendi özgün ifade ve teknikleri ile bir ‘Seyir Defteri’ oluşturuyor. Bu “Seyir Defteri” sanat izleyicisine günümüzün geleneksel sanat akademisinin sanat anlayışını ve duruşunu gösteriyor. Konuya bağlı olarak farklı algılarla üretilmiş olan eserlerin “Akademi”ye dair bir cümle kurması söz konusu.

Hayri Ağan, Yiğit Altınparmakoğulları, Levent Aygün, Zeynep Bingöl Çiftçi, Evren Karayel Gökkaya, Gülderen Görenek, Erdal Kara, Ayfer Karabıyık, Devrim Karakuş, Umut Kayapınar, Veysel Kurucu, Pelin Özgöçen, Özlem Özkan, Aslı Özok, İsmail Tetikçi, Özlem Üner’in Katılımı ile gerçekleşecek olan sergi Pazar günü hariç 10.00 – 19.00 saatleri arasında Akademililer Sanat Merkezi’nde görülebilir.

Güncel Sergi