Görünümler Grup Resim Sergisi

22 EYLÜL – 22 EKİM 2016

Basın Bülteni

Akademililer Sanat Merkezi’nde, farklı üsluplarda çalışmalarını sürdüren 23 sanatçının peyzaj eserlerinden oluşan “Görünümler” resim sergisi, doğa manzaraları, şehir kadrajları ve açık alanlara uzaktan bakışa dair yorumlardan oluşmaktadır. Peyzaj resmi, her sanatçının farklı çevre ve kadraj algısıyla ve tekniğiyle yeniden şekillenen, her sanat döneminde var olmuş, sanatsal bakışı özetleyen resimsel konulardan biridir. Sıcak renklerde bir günbatımı ya da monokrom renklerde, hareketli bir kent görünümü bu konunun öznesi olabilir, konuyu şeklini veren; ressamın çevre ve uzam algısıdır. Sergide ressamların kendi yaşam alanlarına, kentleşmeye, doğaya olan içsel bakışlarından örnekler, keyifli bir seçki ile sanatseverleri beklemektedir.

“Görünümler” karma resim sergisi, tuvalin sunduğu alanı şaşırtıcı biçimde genişleten ve açık alanın dinginliği ile karmaşasını birlikte sunan farklı üslupta eserler ile manzara resmine ilgi duyan izleyicisini beklemektedir. Sergi 22 Ekim 2016 tarihine kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde görülebilir.
Sergide işleri sergilenen sanatçılar: Songül Canerik, Akın Ekici, Gizem Enuysal, Sülemyan Erdal, Işıl Güleçyüz, Serap İskender, Cansu Kahraman, Hakan Kalay, Şükran Karabayraktar, Emre Karaoğlu, Ayşenur Köksal, Eylül Köksümer, Yasemin Kuşi, Joel Menemşe, Ahmet Merey, Murat Mizrahi, Fatma Mollaoğlu, Vasıf Pehlivanoğlu, Ercan Sert, Cengiz Uğur, Ayşe Ülgen, Yağmur Yılan, Emel Yurdakul.

 

Açılış:  22 Eylül 2016, Saat 17:00

Akademililer Sanat Merkezi

Balo Sok. No:37 Beyoğlu/İstanbul
Tel: (0212) 245 02 29   www.akademililer.com
galeri@akademililer.com