İroniyi Gördün Mü?

26 Aralık 2015 – 16 Ocak 2016

Akademililer Sanat Merkezi, 9 genç sanatçının işlerinden oluşan yeni sergisinde, sergiyi oluşturan eserlerin eskizleri ile son hallerini birlikte sunarak, izleyiciyi farklı bir sanat deneyimi yaşamaya çağırıyor.
Karşımıza çıkan her eserin, yaratımı esnasında, eskizden tabloya uzanan süreçte kazandıkları ve yitirdikleri vardır. İşte ironi, burada gizlenir; sanatçı yola çıktığında eskizinde bulunan varsayımlar ile yol sırasında değişikliğe uğrayan adımlarının yarattığı benzerlikleri ve tezatları, ancak yolun sonuna geldiğinde ve geriye dönüp baktığında fark eder.

“İroni’yi Gördün mü?” isimli sergide yer alan bütün eserler, izleyicinin karşısına öncelikle eskizleri, yaratı notları ve taslakları ile çıkmaktadırlar. Bu kağıt materyaller, özellikle sanatçısının zihinselliğini birebir aktarmada eserin kendisinden daha samimi, iletişime açık ve dürüst ön sunumlar olarak görülebilir. Sonrasında izleyici, kağıt taslakların hemen yanında yer alan orijinal eser ile tanışır ve yaratı sürecinin gerçekliğine, rastlantısallığına ve tesadüfi karşılaşmalarına tanıklık eder. Friedrich Schlegel’in “İroni estetik bir pratiktir, araçtır.” sözleriyle de ifade ettiği gibi, söz konusu sürecin tamamını gözlemlemek, sanatçıya ve sanatsevere estetik bir pratiği ilk elden yaşama imkanı sunmaktadır. Figüratif resmin son dönemdeki başarılı isimlerinden Şeyma Barut, Gizem Enuysal, Berna Gülbey, Kader Genç, Cansu Kahraman, Ayşenur Köksal, Ahmet Müslüm Küçük, Ercan Sert, Cengiz Uğur sergide işleriyle yer alan ve ‘ironik bir durum’ için gözlem imkanı sunan sanatçılar.

Sergi 26 Aralık 2015 – 16 Ocak 2016 tarihleri arasında Akademililer Sanat Merkezi’nde görülebilir.

Küratör: Eylül Köksümer

Güncel SergiBarkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.