KAĞIT İŞLER I

12 ARALIK 2013 – 10 OCAK 2014

Akademililer Sanat Merkezi,  “Kağıt İşler” isimli yeni sergisinde, resim sanatının belleğini oluşturan kağıt materyali üzerine yapılmış; desenden eskize, illüstrasyondan baskıya, farklı teknikleri buluşturan karma sergiyi izleyicinin beğenisine sunuyor. Yapıtı oluşturma sürecinde eyleme geçmiş olan zihnin imgelerinin yerleştiği bu kareler, tablolarına hayranlık duyduğu sanatçının ilk yaratı alanı olan eskiz defterini incelenmesine benzer bir sanatsal keyif uyandırıyor bakan kişide.

Desen ve kağıt birbirinden ayrı ele alınması imkansız olan, sanatın temel yapıtaşlarıdır. Degas’nın  ‘’Desen aslında görmesini bilmektir, bir görme biçimidir.’’ sözünde tanımladığı gibi, sanatçının dünyayı algılayışını ve onu ifade ediş şeklini tuvalinden, heykelinden önce, kağıt üzerinde hızlı ve bilinçli hareketlerle ortaya çıkardığı ilk yaratı adımlarından algılarız.

“Kağıt İşler” sergisi 12 Aralık 2013 – 10 Ocak 2014  tarihleri arasında Akademililer Sanat Merkezi’nde görülebilir.

Eserleri sergilenen sanatçılar: Hayri Ağan, Taylan Akdağ, Muzaffer Akyol, Kadir Akyol, Mustfa Albayrak, Resul Aytemür, Oktay Anılanmert, Barış Bilen, Zahit Büyükişleyen, Ahmet Umur Deniz, Tarık Töre Elgay, Gizem Enuysal, Süleyman Erdal, Şafak Eyüboğlu, Kader Genç, Işıl Güleçyüz, Nurgül Gün Güney, Mehmet Can Gürsoy, Mahir Güven, Ayhan Işık, Nilüfer İnandım, Kemal İskender, Serap İskender, Hakan Kalay, Gülistan Karagüzel, Fevzi Karakoç, Kani Kaya, Sinem Kaya, Hüsnü Koldaş, Ayşenur Köksal, Eylül Köksümer, Yasemin Kuşi, Mehmet Mahir, Joel Menemşe, Ahmet Merey, MurarMizrahi, Denizhan Özer, Vasıf Pehlivanoğlu, Hülya Sözer, Emine Şenses, Nesli Türk, Kudret Türküm, Yağmur Yılan

 

Açılış:  12 Aralık 2013, Saat: 18:00

Yazı: Eylül Köksümer, Kasım 2013

Güncel SergiBarkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.