KAĞIT İŞLER II

25 ARALIK 2014 – 21 OCAK 2015

Akademililer Sanat Merkezi, pentürün varlığına genç bir bakış sunan ve her yıl düzenli bir şekilde gerçekleştirdiği “Kağıt İşler II” sergisi ile sanatseverlerle buluşuyor. Sanat yapıtının temel yapıtaşlarından biri olan kağıdı bir kez daha, farklı yorumlamalar ve üsluplar ile sunan sergide, materyal tekniğin bir parçası olmaktan çıkıp, objenin kendisi haline geliyor. Bu obje, kimi zaman bir eskizin doğal mekanı olarak yaratı sürecinde ressama eşlik ederken, kimi zaman da bu yolculuğun son aşaması olan içselliğin dışa vurum sürecinde tuvalin yerini alarak, başlı başına yapıtın formunu oluşturuyor. Bu hali ile genel bir materyalden çok, bir sanat eyleminin hem oluşum araçlarından biri, hem de üretim ve kaygının vardığı son noktayı aktaran bir sanatsal tanım halini alıyor.

Kağıt, işin sunduğu yeni bir bakış açısının ötesinde, sanatçısının görme biçimini doğrudan ve olduğu gibi yansıtan bir yüzeydir. Bu yüzeydeki izler hem onları üreten zihin, hem de izleyen sanatsever için büyük bir gözlem ve keşif alanıdır.

Hayri Ağan, Aslı Altınışık, Adviye Bal, Şeyma Barut, Tolga Boztoprak, Ezgi Ekim Can, Süleyman Çağlayan, Sevinç Çiftçi, Gizem Enuysal, Efe Erdoğan, Işıl Güleçyüz, Kader Genç, Deniz Gökduman, Cansu Kahraman, Gülistan Karagüzel, Hüseyin Emre Karaoğlu, Mustafa Karasu, Şerif Karasu, Şenay Kazalova, Eylül Köksümer, Esra Kürtür, Sinem Kaya, Ekin Koç, Joel Menemşe, Ayşenur Önemci, Ercan Sert, Hülya Sözer, Halil Şentürk, Kudret Türküm, Cengiz Uğur, Özlem Üner, Eda Yayla, Yağmur Yılan, Mahpeyker Yönsel’in işlerinden oluşan sergi, 25 Aralık – 24 Ocak tarihleri arasında Akademililer Sanat Merkezi’nde görülebilir.

Açılış:  25 Aralık 2014, Saat 18:00

Güncel Sergi