ORTAK TAVIR

18 ARALIK 2018 – 12 OCAK 2019

Akademililer Sanat Merkezi, 2018 yılına “Ortak Tavır” isimli grup resim sergisi ile veda ediyor. 36 ressamın kendi özgün pentür teknikleri ile sanat anlayışlarını ortaya koyduğu sergide resim ve heykel sanatlarından eserler sanatseverleri bekliyor. Akademililer Sanat Merkezi atölyelerinde üretmekte olan ressamların yanında, sanatsal duruşları ile her zaman merkeze yakın olmuş ressamların işleri bir arada, ortak bir tavrı tüm yıl olduğu gibi, yeni yılda da sürdürmeye devam ediyorlar.

Sergide yer alan ressamların ortak buluşma yeri olan “Pentür” kelimesi, aslen Fransızca kökenli olup, “boyama” anlamına gelse de, sanatsal açıdan çok daha geniş ve önemli bir kavramı sembolize etmekte, sanatçının boya kullanmadaki yetkinliğini ve boya sürme şeklinin bir resmi tanımlamadaki benzersiz yerini öne çıkartmaktadır. Yüzyıllardır ressamlar tarafından gelişmiş bir pentürün değeri bilinse de, özellikle günümüz sanatına ait çağdaş eserlerde de özgünlüğü, kimliği ve yetkinliği görmek için aranacak en önemli tavırlardan biri, sanatçının pentürüdür. Bu açıdan tuvale boya sürmenin parmak izi gibi ayırt edici ve belirleyici durumu, bu eylemi ressamların da kendi sanatlarında var edebilmek için sürekli çabaladığı bir kavram haline getirir. Boya sürmek artık bir eylem olmanın yanında, bir sanat kavramıdır. Başka bir açıdan da bu önemli varlığı pentürü hem bir ifade aracı, hem de varılacak hedefin ta kendisi haline getirir; bu çabadaki ve sanat görüşündeki ressamların kendiliğinden ortak bir dil kullanmasını ve bir araya gelmesini sağlayan bir bütünselliği oluşturur.

Yılın son sergisi ve yeni yılın ilk sergisi olan “Ortak Tavır” , sanatsal üretimin temeline pentüre duydukları tutkuyu koyan ve bu odak çevresinde birleşen 36 sanatçıyı bir araya getirmektedir. Akademililer Sanat Merkezi, farklı üsluplarda ve tekniklerde tuvalde yerini alan boya katmanlarının izlerini ve anlattıklarını sergilediği son sergisine 18 Aralık 2018 – 12 Ocak 2019 tarihleri arasında tüm sanatseverleri beklemektedir. Sergide eserleri yer alan sanatçılar: Hayri Ağan, Neşe Akar, Aslı Altınışık, Resul Aytemür, Songül Canerik, Sonat Çavuşoğlu, Akın Ekici, Vicdan Elmas, Gizem Enuysal, Süleyman Erdal, Kader Genç, Işıl Güleçyüz, Kemal İskender, Serap İskender, Bahar İşlek, Hakan Kalay, Emre Karaoğlu, Bahar Kocaman, Hüsnü Koldaş, Ayşenur Köksal, Eylül Köksümer, Joel Menemşe, Murat Mizrahi, İbrahim Özgen, Vasıf Pehlivanoğlu, Ercan Sert, Hülya Sözer, Ayşe Tanay, Emre Tandırlı, Kudret Türküm, Cengiz Uğur, Ayşe Tanay Ülgen, Özlem Üner, Farnaz Vakili, Yağmur Yılan ve Emel Yurdakul.

Eylül Köksümer
Aralık’18


Açılış:  18 Aralık 2018, Saat 18:00

Akademililer Sanat Merkezi

Balo Sok. No:37 Beyoğlu/İstanbul
Tel: (0212) 245 02 29   www.akademililer.com
galeri@akademililer.comBarkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.