RESUL AYTEMÜR

657 VE DİĞERLERİ // 4 MAYIS – 3 HAZİRAN 2012

Plajda Curcuna
Plajda Curcuna
Tuval üzerine yağlıboya, 200×325 cm, 2011

“Resul Aytemür, 4 Mayıs – 3 Haziran 2012 tarihleri arasında Akademililer Sanat Merkezi’nde “657 ve Diğerleri” isimli kişisel sergisi ile sanatseverlerin karşısına çıkıyor. Denizhan Özer küratörlüğünde gerçekleşecek olan sergide, Sanatçı günümüz Türkiye’sinin orta sınıfını oluşturan insanların içinde bulunduğu sosyo kültürel yapıyı, yaşam biçimlerini, günlük hayatın diyalektiği içinde irdelemektedir.”

Geleneksel yöntemlerden yararlanıp bunu yeni bir anlatım biçimine dönüştürmesi ve yaşadığı gerçeğin durum tesbitini yapması sanatçının her türlü belirsizliğe karşı gösterdiği anlamlı bir duruştur. Arka planda bir dönemi, bir düşünceyi anlatan resimlerin taşıdığı politik izler, yaşanmışlıkların önemli bir göstergesi niteliğindedir.

Aytemür gerek işlediği konular, gerek tekniği ve renk anlayışıyla çağdaş türk figür resminin günümüzdeki en önemli temsilcilerinden biridir.

Günümüz gerçeğinin anlam derinliği içinde yaşayan 657 ve Diğerleri’ni hikayelerini anlatan sergi 4 Mayıs – 3 Haziran 2012 tarihleri arasında Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezinde görülebilir.

Sanatçı hakkında detaylı bilgi için;
www.resulaytemur.com

Güncel Sergi