Yakın Mesafe

15 ARALIK 2020 – 30 OCAK 2022

Akademililer Sanat Merkezi 15 Aralık 2021 – 30 Ocak 2022 tarihleri arasında Denizhan Özer küratörlüğünde “Yakın Mesafe” isimli sergiyle kapılarını sanatseverlere açıyor.  
 
Ahmet Umur Deniz, Hüsnü Koldaş, Kemal İskender, Mahir Güven ve Resul Aytemürün yer aldığı sergide, sanatçılar geçmiş ile içinde bulunduğumuz zaman dilimi arasında yaşanılan hayata dair çelişkileri, gerçekleri, belirsizlikleri ve zamana bağlı değişim gösteren yaşam hikayelerini kendilerine ait bir dille anlatıyorlar.
 
Figürün belirleyici özelliklerinin ön plana çıktığı sergide, ruh ve beden birlikteliğinin yarattığı yakın mesafe, izleyicileri hayatın diyalektiği içinde düşünmeye sevk ediyor. Gelişen teknoloji ve farklılaşan düşünce yapımıza bağlı olarak hızla akan hayatın yalnızlaştırdığı, hatta kendine bile yabancılaştırdığı insana yaşanmışlıkların izini sürüp, bellek tazelemesi yaparak; kendine, yakın çevresine, içinde bulunduğu topluma içeriden bir bakışla yakın mesafenin yaşamsal önemini göstererek modern hayatın uçucu ve geçici imgelerine karşı kalıcılığı olan resimsel imgelerle yeni bir duruş sergiliyor.  
 
30 Ocak 2022ye kadar sürecek olan “Yakın Mesafe” sergisi Pazar günü ve resmi tatiller haricinde her gün 11.00 – 19.00 saatleri arasında Covid 19 protokol kuralları çerçevesinde Akademililer Sanat Merkezi’nde görülebilir. 

 

Akademililer Sanat Merkezi

Balo Sok. No:37 Beyoğlu/İstanbul
Tel: (0212) 245 02 29   www.akademililer.com
galeri@akademililer.com