YAKIN – UZAK

19 EYLÜL – 14 EKİM 2017

Basın Bülteni

Akademililer Sanat Merkezi, yeni sanat sezonunu 15 sanatçının eserlerinden oluşan “Yakın – Uzak” isimli karma sergisi ile 19 Eylül tarihinde açıyor.

İnsan ilişkilerini bireysel ve toplumsal olarak değerlendiren sergide, farklı üslupların sanatsal bakışları altında “mesafe” kavramının nesnelliği sorgulanıyor. İki kişi ya da iki toplum arasında, oldukça yakın görünen ve bu doğrultuda bir tepki beklentisi bulunan bir durumun, olabilecek en uzak mesafeye dönüşmesi, değişkenliğe uğramış bir algılamanın kaçınılmaz bir sonucudur. Yanyana duran iki zihin, birbirine ulaşılamaz bir uzaklıkta konumlanabildiği gibi; katedilemez bir mesafede bulunan halklar arasında da yüksek bir empati ve anlayış bulunabilir. Yakınlık ile uzaklık kavramları, tamamen bilincimizde oluşturduğumuz (ya da oluşturamadığımız) bağlantıların sonucunda ortaya çıkar. İnsanlık olarak empatiden doğacak bir yakınlık kavramına ne kadar ihtiyaç duyduğumuzun ortada olduğu  günümüz dünyasında, sanatçıların bu konuya dair üretmeleri ve sanatsal bir anlatımla görüşlerini ortaya koymaları kaçınılmazdır.

Sanatın uzak olanı yakına getirmede ve ihtiyaç duyulan empatiyi bilinçte yaratmadaki yüksek gücü eşliğinde, seyirciyi insanlığa dair farklı açılardan pek çok farklı bakış beklemektedir. Resul Aytemür, Ahmet Umur Deniz, Gizem Enuysal, Veysel Günay, Kemal İskender, Sinem Kaya, Ayşenur Köksal, Hüsnü Koldaş, Sema Maşkılı, Mustafa Orkun Müftüoğlu, Mustafa Özel, Şahin Paksoy, Aka Gündüz Temur, Cengiz Uğur ve Özlem Üner’in eserlerinden oluşan “Yakın – Uzak” sergisi, 14 Ekim tarihine kadar sanatseverleri keyifli bir yolculuğa davet ediyor.

Sergi: 19 Eylül – 14 Ekim 2017


Akademililer Sanat Merkezi

Balo Sok. No:37 Beyoğlu/İstanbul
Tel: (0212) 245 02 29   www.akademililer.com
galeri@akademililer.comBarkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.