YAZ KARMASI

20 HAZİRAN – 5 AĞUSTOS 2009

Akademililer Sanat Merkezi 2008 – 2009 sezonunu 20 Haziran – 5 Ağustos 2009 tarihleri arasındaki ‘Yaz Karması’ isimli bir resim sergisi ile tamamlıyor.

30 sanatçının katılımı ile gerçekleşecek olan bu karma sergide her sanatçının yapıtı, içinde yaşadığımız dünyayı kendi anlatım gücüne göre değerlendirmesi ve bir yargı aracı olarak sanatı kullanması ile izleyicilere sunuluyor. Bu eserlerde kimi sanatçı figürleriyle kimi sanatçı da soyut çizgileriyle yaşadığımız gerçekliği dışavuruyor. Duygu, esin ve anlatım tarzları ile birbirinden ayrılan eserler, ortak bir metin oluşturmak üzere Akademililer Sanat Merkezi’nde toplanıyor.

Cenk Akaltun, Muhammet Ali Çakır, Erkan Doğanay, Gizem Enuysal, Süleyman Erdal, Mustafa Karasu, Şerif Karasu, Sinem Kaya, Şenay Kazalova, Veysel Kurucu, Evren Karayel Gökkaya, Ahmet Merey, Murat Mizrahi, Damla Öztürk, Aslı Özok, Vasıf Pehlivanoğlu, Evren Sungur, Meltem Sırtıkara, Tuba Şahin, Önder Taşyürek, Kudret Türküm, Hasan Tozlu, Emine Turan, Sinem Yıldırım, İsmail Tetikçi, Özlem Üner Serpil Mavi Üstün, Demet Yalçınkaya, Eda Yayla, Aylin Zaptçıoğlu’nun katılımıyla gerçekleşecek olan sergi Pazar günü hariç 10.00 – 19.00 saatleri arasında Akademililer Sanat Merkezi’nde görülebilir.

Güncel Sergi