Akademililer Sanat Merkezi – Hakkımızda

1998 yılında Neslihan ve Resul Aytemür tarafından kurulan, Türk Resim Sanatı’nın önde gelen isimlerini sanatseverlerle buluşturan bir sanat kurumudur.

Pentür ve desenin yoğun bir şekilde hakim olduğu atölyeleri ve alt katında yer alan galerisi ile, alanında etkin ve önemli bir kurum olarak; Beyoğlu’nda sanat yaşamını sürdürmektedir. Günümüzde genç sanatçı adayları ile resim sanatının ustalarının bir arada çalıştığı, düzenlendiği sergiler ile figür ağırlıklı olmak üzere pek çok resim anlayışını izleyici ile buluşturan, sanatseverlerin yıllardır keyifle ziyaret ettiği ve beslendiği bir sanat merkezidir. Sanat hayatını başarılı bir şekilde sürdüren pek çok sanatçının, ilk sergilerini açmış oldukları merkez olarak da, sanat dünyasında ayrı bir önem teşkil eder.

Yolu Akademililer’den geçmiş ve geçecek tüm sanatseverleri bekleriz…

17 Mayıs 1998 A.S.M. Açılış

Galeri

Sanat merkezimizin giriş katında yer alan galerimizde, her ay farklı bir sanatçının kişisel sergisine ya da çeşitli sanatçıların bir araya geldiği karma sergilere ev sahipliği yapmaktayız. Figüratif resmin ağırlıkta olduğu, bunun yanında klasikten moderne, soyut, peyzaj, portre, natürmort gibi pek çok farklı resim tekniği ve üslubunun incelenebildiği bu sergiler, izleyici ile yaratıcıları buluşturmakta, sanatseverlerin sanat anlayışlarının gelişmesine ve biçimlenmesine katkıda bulunmaktadır.

Galerimizde kişisel ya da grup olarak bir sergi gerçekleştirmek isterseniz, portfolyonuzla birlilte galeri@akademililer.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 Galeri planı

Atölyeler ve Çalışma Alanları

Resimle profesyonel olarak ilgilenen ya da resim yapmaya başlamayı düşünen herkese açık olan atölyelerimiz, Pazar hariç haftanın her günü, verimli ve keyifli bir çalışma ortamı olarak kullanılabilir. Farklı üsluplardan pek çok sanatçının çalışmalarını sürdürdükleri alanların, çeşitliliğe ve verimliliğe sağladığı fayda, sanat yolculuğunun başlangıcında olanlar için son derece öğretici, ressamlığın ilerleyen basamaklarında bulunanlar için ise oldukça ilham vericidir. Farklı zamanlarda atölyemizde ağırladığımız Türk resim sanatının usta isimleriyle gerçekleştirilen sohbetlerde, sanat tarihinden felsefeye, sinemadan müziğe kadar pek çok farklı disiplinde bilgi edinebilir, resim sürecininin ilerleyişine katkı sağlayacak farklı alanlara yönelme olanağı bulabilirsiniz.

Haftada bir gün, “Canlı Model” çalışması düzenlenmektedir. Sınırlı sayıda yer alanı bulunan bu çalışmaya katılmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Atölyelerde çalışmalarını sürdüren sanatçılar: Emel Yurdakul, Serap İskender, Neşe Akar, Eylül Köksümer, Ayşe Tanay,  Ayşe Tanay Ülgen, Akın Ekici,  Ayşenur Köksal, Gizem Enuysal, Joel Menemşe, Vasıf Pehlivanoğlu, Bahar İşlek.