İZOLE BEDENLER

15 EYLÜL – 3 EKİM 2009

Hüseyin’e Mersiye
Hüseyin’e Mersiye

Yaşamın başlangıç anından günümüze kadar beden, her zaman insanın dolayısıylada sanatın ilgi odağı olmuştur. Tarih boyunca beden yazının, görselliğin, dansın, müziğin, gösterinin en önemli anlatım araçlarından biri olarak ortaya çıkmıştır. Özgürlük ve tutsaklık beden üzerinden kodlanmıştır.

Günümüz insanın yaşam biçimine baktığınızda her ne kadar bedenin kişinin kendisine ait olduğunu düşünerekte aslında insanların özgür olmadıklarını dolayısıyla da taşıdıkları bedenlerin kendilerine ait olmadığını görürüz. Çünkü özgür düşünce ve eylemin dışında kalan, sistem ya da her hangi bir güç tarafından kontrol edilen insanın bedeni kendisinden izole edilmiştir. O artık başka bir yere aittir.

Denizhan Özer kuratörlüğünde, 15 Eylül – 3 Ekim 2009 tarihleri arasında, Akademililer Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek olan sergide; Arman Tadevosyan gibi orta kuşak ve genç sanatçıların farklı disiplinlerden  eserleri yer alacaktır. 11. İstanbul Bienali paralel etkinlikler programında yer alan sergi ile ilgili daha fazla bilgi www.akademililer.com adresinden edinilebilir.

Katılan sanatçılar: Ali Dolanbay/Berlin, Arman  Tadevosyan/Erivan, Bethany Murray/Londra, Cengiz Uğur/İstanbul, Doğan Akbulut/Malatya, Elçin Acun/İstanbul, Evren Sungur/İstanbul, Gizem Enuysal/İstanbul, Cavit Mukaddes/İstanbul, Lütfi Özden/Ankara, Nazan Azeri/İstanbul, Shalva Khalhanashvili/Paris, Sinem Kaya/İstanbul, Şuayip Yücel/İstanbul, Yiğit Can Özyer/İstanbul, Uğur Tankut / İstanbul

 

Küratör : Denizhan Özer
Asistan Küratör : Elisabeth Del Prete
Proje Asistanı : Hazal Gençay

Güncel Sergi