MUSTAFA ALBAYRAK

ŞEHİR GÖLGELERİ // 15 OCAK – 14 ŞUBAT 2014

Eminönü'nde Akşam Üstü
Eminönü'nde Akşam Üstü
Tuval üzerine yağlıboya, 100×185 cm, 2011

Akademililer Sanat Merkezi 15 Ocak – 14 Şubat 2014 tarihleri arasında Mustafa Albayrak’ın “Şehir Gölgeleri” isimli sergisine ev sahipliği yapıyor.

Denizhan Özer küratörlüğünde gerçekleşecek olan sergide sanatçı günlük hayat koşuşturmacası içinde, kimliğini yitirerek sıradanlaşıp birer gölgeye dönüşen günümüz insanının yaşam gerçeğini irdelemektedir. Çok katmanlı yüzeyler üzerinde yer alan figürlerin sürekli değişen, değişirken kurgulanan ve yeni hayatın farklı zamansallıklarını taşıyan yapısını kurgulayan sanatçı, katmanlaşan hayatımızın iz düşümleri ile karşımıza çıkmaktadır.

Günümüz insanının bilinç altına işleyen durumların yer aldığı resimlerde sanatçı yüzey üzerine farklı zaman dilimlerinden parçalar koyarak, hızlanan hayatımızın belirsizleşen durumlarında kaybolan bedenleri bulmamıza yardımcı olmakta ve bir yandan da içinde bulunduğumuz sisteme eleştirel bakış açısıyla yaklaşmaktadır.

Farklı bir desen anlayışı ile gösterilen figürlerin parçalı yüzeyler üzerinde ki gölgeleşen durumunu anlatan “Şehir Gölgeleri” 14 Şubat 2014 tarihine kadar Pazar hariç her gün 11.00 – 19.00 saatleri arasında Akademililer Sanat Merkezinde görülebilir. 

Açılış:  14 Ocak 2014, Saat: 18:00

Güncel Sergi