SERTAP YEĞİN

DÜŞLER COĞRAFYASINDAN İZLER // 29 MAYIS – 21 EYLÜL 2014

Kayaya Dayanan Kız
Kayaya Dayanan Kız
Tuval üzerine yağlıboya, 126×150 cm

Akademiler Sanat Merkezi  29 Mayıs – 21 Haziran 2014 tarihleri arasında Sertap Yeğin’in  “Düşler Coğrafyasından İzler”isimli kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Küratörü Denizhan Özer tarafından yapılan sergide, sanatçı yaşadığımız hayata ait ve düşlerimizde, geçmişimizde kalan yaşam izlerini irdelemektedir. Arındırılmış yüzeyler üzerinde monokrom renk anlayışı ve klasik bir anlatım yapısıyla oluşturulan resimler, günümüz insanına ait imgeleri geçmiş zaman dilimlerine ait kadrajlarla izleyici önüne çıkarmaktadır.

Düşlerimizde kalan ve bilinçaltımızı etkileyen yaşam izlerinin yer aldığı resimlerde Sertap Yeğin’in tuval üzerinde zamanı ortadan kaldırarak kendi kurguladığı ve her yere ait olabilecek bir manzara içinde duran figürlerle unuttuğumuz görsel durumları ortaya çıkarması oldukça dikkat çekicidir.

Farklı bir desen anlayışı ile beslenen yağlı boya resimlerde yer alan figürlerin  zamansız ve bilinmeyen yerlere ait kurgusal durumlarını evrensel bir bakış açısıyla ortaya koyan “Düşler Coğrafyasından İzler” sergisi 21 Haziran’a Pazar günleri hariç hergün 11.00 – 19.00 saatleri arasında Akademililer Sanat Merkezi’nde görülebilir.

Açılış:  29 Mayıs 2014, Saat: 18:00

Güncel Sergi