YILBAŞI KARMASI

27 ARALIK 2008 – 31 OCAK 2009

Akademililer Sanat Merkezi sezonun üçüncü sergisini 27 Aralık – 31 Ocak tarihleri arasında ‘Yılbaşı Karması’ ile açıyor.

Birçoğu bu sergi ile sanatseverlerle buluşacak olan sanatçıların çalışmaları ağırlıklı olarak figüratif eserlerden oluşmakta. Genç sanatçılara her zaman destek olmayı kendine misyon edinmiş olan Akademililer Sanat Merkezi bu sanatçıları Yılbaşı Karmasında buluşturuyor.

Ahmet Merey, Vasıf Pehlivanoğlu, Gizem Enuysal, Şükran Karabayraktar, Damla Öztürk, Sinem Kaya, Pelin Altay, Nurhan Altay, Evren Sungur, Işıl Güleçyüz, Kudret Türküm, Gökçe Sözen, Tuba Şahin, Yusuf Şengür, Mustafa Kula, Hasan Tozlu, Erkan Doğanay, Serra Sönmez, Nevin Berkay ve Önder Taşyürek’in katılımıyla oluşacak olan sergi 27 Aralık – 31 Ocak tarihleri arasında Pazar günü hariç 10.00 – 19.00 saatleri arasında Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezinde görülebilir.

27 Aralık günü saat 19.30’da iki genç dansçının ‘Mesela’ isimli performansı da Akademililer Sanat Merkezi’nde izlenebilir. İnsanların toplum içinde birbirleri ile uyumlu şekilde yaşamaya çalışması, bu süre içinde deneyimlediği ilişkiler ve sonuçta kısıtlanmış bir özgürlüğü ve ilişkide başarısızlığı yansıtan bu performansı Yiğit Özyer ve Setenay Karadaş işleyecek.

Güncel Sergi